Kui su napsune sõber autorooli või vette kipub, siis ära jää lootma, et äkki läheb kõik hästi või et ehk võtab keegi teine midagi ette. Tee ise, mis võimalik:
Kui sul on kiusatus nädalavahetustel alkoholi juues lõõgastuda, siis proovi endale töönädala jooksul puhkepause anda. Sellega väldid pingete kuhjumist, mis võib riskikäitumiseni viia, kui oled joonud.
https://peaasi.ee/vaimse-tervise-vitamiinid/
Kui tead, et sul või sõbral on raske piiri pidada, siis on hea nipp enne pidu läbi mõelda, mitu jooki juua. Hoolitse ka selle eest, et vahepeal sööksid ja vett jooksid.
Seltskonnas alkoholi joomine kipub olema sotsiaalne norm ning „ei” ütlemine keeruline. Mõtle enne läbi või harjuta lausa valjusti, kuidas loobumine kõige usutavamalt kõlaks, kas hoopis teema naljaks keerata vms.
Leppige sõpradega aegsasti kokku, kuidas pidu turvaliselt pidada. Pange autovõtmed ära. Kes on kaine autojuht? Ujuma ei lähe, paadisõit jääb homseks. Joobeseisundis tehtud otsused võivad viia õnnetuseni.
Kui enne pidu tehtud kokkulepped ei kehti ja sõber tahab napsusena rooli istuda või ujuma minna, siis kardetakse sageli, et teda keelates või takistades rikume suhteid – sõber või sõpruskond paneb pahaks. Sellises olukorras tuleb meeles pidada, et sõbra elu on tähtsam kui tüli vältimine. Head suhted sinu elus toimivad ainult siis, kui suudad hoida nii ennast kui teisi.
Nõu andis Peaasi.ee kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa